حلقه ازدواج

 تاریخچه حلقه ازدواج

آیا میدانستید؛ نخستین حلقه های ازدواج ساخته شده مربوط به کشور مصر می باشد. مصریان اولین حلقه ها را از جنس چرم برای دست خانم ها طراحی کردند که نمادی از وفاداری و جاودانگی بود.

هندی ها اولین کسانی بودند که از طلای هجده و بیست و چهار عیار برای طراحی جواهرات عروس استفاده کردند.

آن ها بر این باور بودند که طلا سمبل زیبایی و جذابیت است و هر کس انگشتر طلا به دستش کند، همیشه شاد خواهد بود.                                                    

 

حلقه در مراسم ازدواج و نامزدی چه جایگاهی دارد؟

در زمان های قدیم بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که یک عصب در انگشت حلقه دست وجود دارد که آن را به طور مستقیم به قلب وصل می کند.

به همین دلیل، حلقه ازدواج و یا نامزدی در انگشت سوم دست چپ مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع انگشت سوم به انگشت حلقه نیز معروف است.

 

حلقه ازدواج در ایران

در فرهنگ ما ایرانیان، حلقه ازدواج به چند هزار سال پیش برمی‌گردد و برگرفته از آیین مهرپرستی است. مهر یا میترائیسم، پروردگار این آیین بوده و همواره یک حلقه از مهر یا خورشید را در دستان خود داشته است.

 بیشتر از ۳۰۰۰ سال است که افراد برای پیوند زناشویی یک حلقه را به نشانه پیروی کردن از میترائیسم یا مهر به دست یکدیگر می‌کنند.

در بسیاری از نقش و نگارهای ثبت ‌شده از دوران ساسانی و هخامنشی نیز می‌توان پادشاهانی را دید که حلقه را به شخصی داده یا از شخصی دریافت می‌کنند که این عمل نشان دهنده پیمان میان این افراد است.

 

 تفاوت میان انگشتر و حلقه

حلقه ست عروس و داماد و در حالت کلی حلقه، نسبت به انگشتر از ظرافت بیشتری برخوردار است.

به عبارتی حلقه ازدواج را به طور معمول ساده و ظریف می‌سازند. در بیشتر فرهنگ‌ها حلقه ست طلا یک رینگ ساده در نظر گرفته می‌شود که یک ردیف نگین بر روی آن قرار داده شده

و در بعضی از اوقات نیز حلقه ست ازدواج با نگین برلیان، الماس و یا سایر نگین‌ها و جواهرات تهیه می‌شود. اما در حالت کلی،

انگشتر به نسبت یک حلقه از ظرافت کمتری برخوردار است و طرح‌های پیچیده و شلوغ‌تری بر روی آن ارائه می‌شود.

ناگفته نماند که حلقه ازدواج را برای اینکه همیشه و در تمام ساعات اوقات شبانه‌روز بر روی دست نگه می‌دارند با ضخامت کمتر و اندازه و وزن مناسب‌تری طراحی و تهیه می‌کنند تا به انگشت آسیب نرساند.

 

 ایده انتخاب و خرید حلقه ست ازدواج طلا سفید و زرد

اگر قرار باشد تا به‌عنوان راهنمای خرید حلقه ست ازدواج طلا یک راهنمای صفر تا صد را در اختیار شما قرار دهیم؛ باید بگوییم که از همان ابتدای کار، ایده اولیه و اصلی حلقه را در ذهن خود داشته باشید.

شما باید بدانید مدلی که با شخصیت و سبک زندگی شما هماهنگ است چه مدلی بوده و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

پس به شما توصیه می‌کنیم که زمان کافی را برای انتخاب لحاظ کنید. چون ممکن است، ایده‌ای که در ذهن دارید زمان زیادی را برای طراحی و ساخته‌شدن نیاز داشته باشد.

البته شما می‌توانید از میان حلقه‌هایی که در فروشگاه‌های طلا و جواهر عرضه می‌شوند نیز حلقه موردنظر خود را پیدا کنید. اما اگر نتوانستید حلقه‌ای پیدا کنید که مطابق سبک زندگی، سلیقه و شخصیت شما باشد؛

پیشنهاد ما این است که آن را سفارش دهید. ما در ادامه کارهایی را بررسی خواهیم کرد که به شما کمک می‌کنند تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

سایز حلقه ست ازدواج طلا

اولین فاکتوری که در زمان خرید حلقه ست ازدواج طلا باید آن را در نظر بگیرید اندازه حلقه است.

در قالب راهنمای خرید حلقه ست ازدواج طلا باید به شما گوشزد کنیم که حلقه نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد. این دو فاکتور به‌راحتی سبب می‌شوند تا با گذشت زمان فرم انگشت شما تغییر کند.

ضمن اینکه به طور حتم سایز انگشتان شما در طول زمان عوض می‌شوند. پس به توصیه ما گوش کنید و سایز حلقه خود را کمی بزرگ‌تر از انگشتان خود در نظر بگیرید.

پیشنهاد ما این است که با استفاده از وسیله‌ای که سایز انگشتر را اندازه می‌گیرد، انگشتر مناسب خودتان را انتخاب کنید.

 

زمان مناسب خرید حلقه ست ازدواج طلا

به پیشنهاد ما بهترین زمانی که برای انتخاب و خرید حلقه ست عروس و داماد مناسب است زمانی است که دست‌های شما گرم هستند.

زمانی که دست سرد باشد سایز انگشت کوچک شده و این سایز، سایز اصلی دست شما نیست. از نظر ما بعدازظهرها بهترین زمان برای خرید و انتخاب است.

 بهتر است که در زمان خرید حلقه ۲ یا ۳ بار سایز انگشت خود را محاسبه کرده و حلقه موردنظر را به خوبی در دستان خود امتحان کنید.

اگر سایزهایی که به دست آوردید سایز میانی بود پیشنهاد ما این است که سایز بزرگ‌تر را در نظر گرفته و سفارش دهید.

 

اندازه انگشت و رنگ پوست شما مهم است!

پیشنهاد ما به‌عنوان راهنمای خرید حلقه ست ازدواج طلا این است که اگر رنگ پوست دستان شما سفید یا به عبارتی یخی است، حتماً از حلقه ست طلای سفید استفاده کنید.

اگر برای تشخیص رنگ پوست خود مشکل دارید ما یک نشانه مهم را به شما ارائه می‌کنیم.

ابتدا به رگ‌های دستان خود نگاه کنید، اگر رنگ رگ دست شما آبی رنگ بود پس پوست شما سفید و یخی است و گزینه مخصوص شما طلای ‌سفید خواهد بود.

اما اگر رنگ پوست شما گندمی به سمت برنزه است بهتر اینکه از طلای زرد رنگ استفاده کنید. نشانه پوست گرم و برنزه این است که رگ‌های دست شما سبز رنگ هستند.

 

سبک زندگی و خرید حلقه ست ازدواج طلا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سبک زندگی شما می‌تواند، تاثیر زیادی در انتخاب حلقه ازدواج داشته باشد.

حلقه ازدواج باید به‌صورت مستمر و روزانه در انگشتان شما باشد. برای همین، اگر فردی هستید که بیشترین زمان خود را در خارج از منزل سپری می‌کنید یا شغلی دارید که به‌واسطه آن در معرض مواد شیمیایی هستید،

بهتر است در انتخاب فلز حلقه، طرح و اندازه آن دقت بیشتری را بخرج دهید. حتی این موضوع می‌تواند بر قیمت حلقه ست طلای شما نیز تاثیر بگذارد.

 

نگین حلقه ست ازدواج، بهتر است چه نگینی باشد؟

اگر تصمیم دارید برای حلقه ست ازدواج طلای سفید و زرد از حلقه‌های نگین‌دار استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که هر نگین به صورت جداگانه بر روی یک پایه از جنس طلا محکم شده باشد.

چون اگر غیر از این باشد، احتمال جدا شدن و افتادن نگین زیاد است.

به‌عنوان راهنمای خرید حلقه ست ازدواج طلا باید به شما گوشزد کنیم که اگر نگین‌ها با چسب به حلقه شما متصل شده باشند به راحتی و با یک ضربه نیز از آن جدا خواهند شد.

 

جنس مناسب برای حلقه ست طلای ازدواج

به‌طورکلی برای خرید حلقه ست ازدواج طلا ۳ نوع جنس مختلف با توجه به فاکتورهایی مانند؛ سبکی، سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده و انتخاب می‌شوند.

در ادامه بیشتر در مورد این ۳ متریال مختلف که برای حلقه ازدواج در نظر گرفته می‌شوند صحبت خواهیم کرد.

 

حلقه طلای زرد

قیمت حلقه ست ازدواج زرد رنگ با طلای سفید رنگ و پلاتین تفاوتی ندارد. در قالب راهنمای خرید حلقه ست ازدواج طلا باید به شما این نکته را بگوییم که طلای زرد از ترکیب طلای خالص با مس و زینک حاصل می‌شود.

عیارهای ۱۴، ۱۸ و ۲۲ از ترکیب شدن با فلزات مقاوم‌تری به دست می‌آیند. به دلیل استفاده روزانه و مداوم از حلقه طلای ازدواج، پیشنهاد ما استفاده کردن از طلای ۱۸ عیار است چون فلز بسیار مقاومی است.

زوجینی که علاقه به خرید طلای زرد رنگ به عنوان حلقه ازدواج دارند بهتر است حتما از این عیار استفاده کنند.

 

حلقه طلای سفید

فاکتورهای مهمی بر قیمت حلقه ست طلا تاثیرگذار هستند. اما به ندرت دیده می‌شود که رنگ طلا به‌طورکلی به فاکتوری مهم و تاثیرگذار در قیمت حلقه ست عروس و داماد تبدیل شود.

طلای سفید به صورت معمول از اواخر دهه ۲۰ میلادی به بازار عرضه شد. طلای سفید را آلیاژ طلا می‌دانند که معمولا با یک فلز سفید رنگ به راحتی ترکیب شده است.

آلیاژهایی مثل پالادیوم، منگنز، مس، نیکل، روی و نقره در ساخت طلای سفید دخیل هستند.

در نهایت این حلقه را با یک لایه از فلزی به نام رودیم پوشش می‌دهند تا جلا و درخشندگی خود را در طول زمان به‌راحتی از دست ندهد.

زوجینی که ساده پسند و شیک پوش هستند به طور حتم از جنس طلای ‌سفید استقبال می‌کنند. بد نیست بدانید که این طلا مقاومت زیادی دارد و اگر خط یا خشی بر روی آن ایجاد شود به راحتی تعمیر خواهد شد.

 

 حلقه پلاتین یا پلاتینیوم

پلاتین یا پلاتینیوم حلقه‌ای ساخته شده از یک فلز سفید رنگ است که در مقابل طلای سفید و زرد از مقاومت بیشتری برخوردار است

و البته ماندگاری بالاتری نیز دارد. این طلا به‌شدت کمیاب و گران است که در قسمت داخلی حلقه پلاتین به طور معمول کد طلای آن را درج می‌کنند.

هنگامی که قصد خرید حلقه پلاتین را داشتید حتما کد حلقه را چک کنید. به عنوان مثال اگر عددی که در درون حلقه درج شده ۹۵ است، یعنی حلقه شما ۹۵ درصد پلاتین دارد که از ارزش بسیار بالایی نیز برخوردار است.

در قالب راهنمای خرید حلقه ست ازدواج طلا باید به شما بگوییم که دقت کنید تا واژه Plat نیز در کنار عدد درج شده باشد.

این امر نشان دهنده این موضوع است که حلقه شما کاملا از جنس پلاتین است. ناگفته نماند که هر چقدر میزان پلاتین بکار گرفته شده کمتر باشد، به همان اندازه ارزش کیفیت آن نیز کمتر خواهد بود.

 

 

منبع:www.news.zar.ir

 

 

سه + یک =

گروه بارشیک

نشانی :‌سیرجان ٬ خیابان امام

ساختمان ایران مهر

تلفن : ۲۷-۴۲۲۳۵۰۲۲

logo-samandehi

Template Design:Dima Group